هارد دیسک مناسب برای دوربین مدار بسته

هارد دیسک مناسب برای دوربین مداربسته :

 هارد دیسک نقش مهمی در دوربین مداربسته دارد زیرا اطلاعات شما درون آن نگه داری شده و از این حیث حتی از دیگر تجهیزات نیز مهمتر است.

بهتر است برویم سر اصل مطلب و آن این است که چه هارد دیسکی برای دوربین مداربسته ما مناسب است و از چه هارددیسکی باید استفاده کنیم؟

تنوع برند و ظریفیت هارد دیسک ها در بازار آنقدر نیست که کار را برای ما سخت کند . بهترین تولید کنندگان هارد دیسک در بازار Western Digital , Seagate , Hitachi , Toshiba  و چند برند دیگر است که زیاد شناخته شده و محبوب نیستند . ظرفیت هارد دیسک ها نیز تنوع زیادی ندارد و برای دوربین مداربسته از هارد دیسک های 500 گیگا بایت , 1 ترابایت و 2 ترابایت استفاده می شود.

یکی از تجربیاتی که خود من در این سال ها کسب کردم و در اختیار شما قرار میدهم این است که برای هر دستگاه ضبط تصویری ( DVR  ) از هارد دیسک های 2 ترابایت استفاده نکنید و اگر احتیاج زیادی به چنین فضایی دارید سعی کنید از 2 هارد 1 ترابایت در کنار هم استفاده کنید. در موارد بسیاری دستگاه ها قادر به خواندن و نوشتن بر روی هارد های 2 ترابایت نیستند و پس از گذشت مدت زمانی با آنها به مشکل بر می خورند.

و اما نکته دیگر و قابل اهمیت در این زمینه جزئیات فنی هارد دیسک می باشد . 99 درصد هارد دیسک هایی برای این منظور استفاده می شوند طوری تنظیم می شوند که قابلیت ضبط پیوسته ویا همان  OverWrite را داشته باشند و این فشار زیادی را بر روی هارد دیسک وارد می آورد. زیرا هارد دیسک بعد از رسیدن به حداکثر ظرفیت خود بخش کوچکی از فضا را برای پاک کردن و نوشتن دوباره اطلاعات در نظر می گیرد و مابقی فضا کاملا پر می شود که این عامل باعث فشار چند برابر بر روی بافر هارد شما می شود.

مشکل بالا شاید به ندرت اتفاق بی افتد اما اتفاق می افتد و باعث می شود تا اطلاعات شما به کل از بین بروند و قابل برگشت نباشند و این اتفاق ممکن است زمانی رخ بدهد که برای شما خیلی مهم است.

برای حل این موضوع پیشنهاد ما به شما این است که از هارد دیسک هایی با کش مناسب و بافر بالا استفاده نمائید و از فروشنده بخواهید تا هارد دیسکی را به شما بدهد که دور RPM  آن مناسب این کار باشد.

هارد دیسک های موجود در بازار معمولاRPM  ی برابر با  5400 RPM  و 7200 RPM  دارند . در سیستم های خانگی هارد دیسک های با RPM , 5400  استفاده می شود .

خاصیت RPM  این جا مشخص می شود که دور چرخش دیسک مغناطیسی بیشتر است و باعث می شود تا فراخوانی اطلاعات سریعتر میسر شود و این عامل مهمی در مشاهده تصاویر ضبط شده در دوربین مداربسته است.

/ 1 نظر / 12 بازدید
NEC 2014

دانلود کتاب NEC 2014 http://booktolearn.com/?p=5291